Tarihteki En Başarılı 11 İdol Grubu


45
137 shares, 45 points
1) HOT
İdol kültürünü simgesi. Tarihte en fazla hayrana sahip grup ve resmi olarak idol kültürünü başlatanlar
2) Sechs Kies
HOT ‘ın tek rakibi. “HOT vs Sechs Kies”

 

3) god
20’li yaşlardaki gençlerin ikonu bir ulusal idol grubu haline geldi. En halk dostu Idol grubu.. Onların şarkıları ulusaldı ve fiziksel satışları, onların hit şarkıları ulusal ve fiziksel satışlarda rekor kırdı.
4) Shinhwa
Uzun süre idol kültürünün simgesi odular. god ve Sechs Kies gruplarıyla dönüş yaptılar ama Shinhwa dağılmadı ve yerini korumayı başardı.İdollerin rol modeli oldular.
5) Fin.K.L
Daesang kazanan ve 2’den fazla büyük konser düzenleyen ilk kız grubu bunlardı. İkinci albümlerinde 6 hit şarkı vardı. Gayri resmi kayıtlar, bir milyon satışı olan ilk kız grubu olduklarını gösteriyor.
6) SES
İlk kız gruplardan biri, kız grubu döneminin başlangıcı.Sechs Kies ve Hot benzerken  aynı şekilde Fin.K.L ve SES de benzer gruplar.
7) TVXQ
Birinci nesil gruplardan (HOT, god, SES, Shinhwa, Fin.K.L vb.) sonra sektör ölü gibiydi.TVXQ ile piyasa tekrar canlandı.Resmi hayranları 800 milyon ve bu Guinness rekorudur.Aynı zamanda Oricon tarihinin en çok satan yabancı sanatçılardır.Hallyu akımının öncüsü ve ikinci nesil grupların ilki oldular.

 

8) Bigbang
Her anki 1 numaralı grup. Bunlar K-Pop’ın temsilci yıldızı ve Asya’nın ötesine geçen grup. Tarihin en büyük dünya turnesine sahipti ve Kore konserleri tarihin en büyük izleyici kitlesine sahipti. Aylık bir dijital listelerde 8 kez 1 numara oldular (diğeri Wonder Girls ).
9) Wonder Girls
Son 10 yıldır listelerde en fazla kalan grup ve hala kalmaya devam ediyor.24 saat içinde en fazla izlenen grup ünvanına sahipler.10 yıldan fazla olmasına rahmen hala dijital listelerde yerlerini koruyorlar.Bigbang ile zirvede yer aldılar aynı zamanda Billboard listesinde yer alan ilk koreli grup.

 

10) Girls’ Generation
Kore müzik tarihinin en iyi kız grubudur. Müzik şovlarında 100’den fazla kez 1.lik kazandılar. Onlar çeşitli anketlerde en çok sevilen idol grubudur. Ayrıca, kız grupları arasında dünya turu en büyük ölçeğine sahip gruptur.
11) EXO
Hâlâ daha fazla kendilerini kanıtlamak zorundalar ve yukarıda belirtilen gruplara kıyasla  halk arasında popülerlikleri eksik.Ancak kısa zamanda TVXQ, Bigbang, Wonder Girls ve SNSD kadar başarılı oldular.Milyonlarca hayrana hitap ediyorlar ve hayranları her koşulda onlara destek oluyorlar.
=
Instiz: Endüstride idollerin ortaya çıkmasından bu yana en başarılı 11 idol grubu

–  TVXQ ‘u özlüyorumㅠㅠ

– BigBang, YG’yi şu an olduğu yere yükseltti.Onlar efsanevi …

– SuJu!Bir sınav öncesi onları duydum Sory Sory yüzünden sınavıma odaklanamamıştım.Şarkıları çok akılda kalıcıydı.

– SM nin mükemmelliği

– Bence B2ST listede olmalıydı. 3 büyük grupla mücadele ettiler ve iki yılda bir daesang kazandılar.

– Hepsinin gerçekten büyük etkileri var.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

45
137 shares, 45 points

What's Your Reaction?

Cute Cute
4
Cute
Angry Angry
4
Angry
Fail Fail
2
Fail
Love Love
10
Love
WTF WTF
2
WTF
Like Like
6
Like
Dislike Dislike
4
Dislike
Patesi