Türkiye Altın Kelebek ödül törenine ev sahipliği yapıyor

0 Comments

Genellikle ülkenin en seçkin sinema, televizyon ve müzik sanatçılarının onurlandırıldığı 48. Altın Kelebek Ödülleri töreni 4 Aralık’ta İstanbul’da yapıldı.

Halk ve jüri tarafından seçilen kazananlar çeşitli kategorilerde ödüllerini aldılar.

Yargı filminde rol alan Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde ödül kazanırken, projenin kendisi de En İyi Yapım kategorisinin sahibi oldu.

Törende dizinin yönetmeni Ali Bilgin ve senaristi Seema Ergenekon da ödül aldı.

31 yaşındaki Edis üst üste ikinci kez En İyi Şarkıcı ödülünü kazanırken, En İyi Şarkıcı ödülü Zeynep Bastık’a gitti.

Netflix’in Erşan Kuneri dizisindeki rolüyle Komedi Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Ezgi Mola, 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin gözaltına alınmasının ardından mercek altına alınan İran’ın ahlak polisi hakkında bir konuşma yaptı. Hatırlanacağı üzere kız çocuğu Eylül ayı ortasında gözaltında vefat etmişti. Aktris “tüm kadınlar adına” sevincini dile getirdi.

Emini’nin ölümü, İran yöneticilerini devirmeye yönelik çağrılara dönüşen bir huzursuzluk dalgasına yol açtı.

ISNA haber ajansının bildirdiğine göre İran Başsavcısı Muhammed Cafer Montazeri Cumartesi günü Ahlak Polisi’nin kapatıldığını duyurdu.

Konuşmasının ardından Mola bir anda Türk Twitter kullanıcıları arasında en çok tartışılan kişilerden biri haline geldi.

“Bir Küçük Gün Işığı” dizisindeki rolüyle En İyi Çocuk Oyuncu ödülünü kazanan Azra Aksu, tüm ekibe teşekkür etti ve Konya’da bir hayvan rehabilitasyon merkezinde iki kişinin bir köpeği kürekle başından vurarak öldürmesinin ardından ülkede tartışma konusu haline gelen “hayvan hakları “nın korunması çağrısında bulundu.

Leave a Reply